ייעוץ כלכלי יציל את העסק שלך

ייעוץ כלכלי

עסקים רבים נפתחים כדי לקדם מוצר או פעילות מסוימת אך הבעלים לא יודע איך לנהל עסק. הוא לא היה אף פעם עצמאי אלא שכיר או שמדובר בבחור צעיר שאלה צעדיו הראשונים בתחום העסקי.

ייעוץ כלכלי

ייעוץ כלכלי הוא אבן הדרך הראשונה טרם פתיחת העסק. חשוב מאד לשכור את שירותיו של יועץ כלכלי בעל ניסיון וידע רב בתחום הדומה לתחום העיסוק של העסק החדש, כדי שיוכל לתת לבעל העסק הכוונה וייעוץ לגבי צורת ההתנהלות בתחילת הדרך ובאופן שוטף. בחירת יועץ כלכלי אינה עניין של מה בכך, רצוי לבחור אדם שתרגישו אתו כימיה, שהחשיבה של שניכם  היא דומה כך שתוכלו לעבוד יחד כצוות מנצח.

שלבי הייעוץ הכלכלי

ייעוץ כלכלי מתחיל בשלבי תכנון העסק החדש, עוסק פטור, עוסק מורשה, שותפות או חברה. לכל אחת מהאופציות יש יתרונות וחסרונות ויש להתאים את המבנה הנכון לעסק החדש.

הבסיס לייעוץ כלכלי הוא תכנית עסקית.  זהו הבסיס לחשיבה ולקבלת החלטות על פתיחת עסק חדש כל הנתונים הקיימים או המוערכים מנותבים לדוחות הללו כדי לקבל החלטה על היתכנות העסק, אם מדובר בצעד כדאי או אולי עדיף לוותר מראש כדי לא להיקלע למערבולות עסקיות מסוכנות.

ייעוץ כלכלי לעסק קיים

בעסק קיים מכין היועץ הכלכלי כמה דוחות אקוטיים. דוחות רווח והפסד שבהם נראות התוצאות של כל אחת מהמחלקות בעסק, איזו היא רווחית וכדאית ואיזו היא הפסדית וכדאי לשקול להפסיק את פעילותה כיוון שההפסדים משולמים על ידי המחלקות הרווחיות כך שיוצא שכרו בהפסדו. כמו כן יכין היועץ תקציב שנתי הכולל את כל הפעילות העסקית, תכניות הפיתוח, צפי רכישת ציוד, הכנסות נורמטיביות והכנסות חריגות על פי הפרויקטים השונים.

הדוח החשוב ברמה היום יומית הוא תזרים המזומנים שעל פיו מתנהלים, לא חורגים ממנו כדי לא לחרוג ממסגרת האשראי שנקבעה בבנק. ייעוץ כלכלי מקצועי יצור לכל עסק את המסלול הנכון עבורו על פי פעילותו כעת ועל פי צפי הפעילות בהמשך, כדי ליצור הכנסות נאות ורווחים יפים שיקדמו את פעילותו השוטפת ואף ירחיבו את היקפיה.