הקץ לסרבול! בקשה לצו קיום צוואה בלחיצת כפתור

בקשה לצו קיום צוואה

צריכים להגיש בקשה לצו קיום צוואה? כאן תגלו את הדרך הקלה ביותר לעשות זאת!

התקופה שסביב הפטירה

בין אם האדם נפטר באופן פתאומי או לאחר מחלה ארוכה, אם היה צעיר או מבוגר, רגע הפרידה ממנו הוא קשה מאוד עבור הסובבים אותו והאוהבים אותו. גם זמן רב לאחר הפטירה עדיין יישאר אותו געגוע כואב לאותו אדם ולכן אפשר להסכים, שכאשר מתרחשת פטירה של אדם אהוב, מתחוללת סערת רגשות אצל קרוביו.

עניין הירושה

כשאדם קרוב נפטר והוא משאיר אחריו ירושה, היא לא מגיעה באופן אוטומטי ליורשים שלו, אלא עליהם להסדיר זאת מול מערכת המשפט. גם אם כל היורשים מקבלים את הצוואה כפי שהיא, עליהם להגיש בקשה לצו קיום צוואה אצל עורך הדין המטפל וכידוע, פעמים רבות העניין מורכב אף יותר, כאשר היורשים אינם מסכימים עם נוסח הצוואה ואז מתחילים מאבקים משפטיים, המוסיפים עגמת נפש רבה על כאב האבדן הקשה גם כך.

מהי בקשה לצו קיום צוואה?

כאמור, הצוואה לכשעצמה אינה מספקת כדי לתת ליורשים את חלקם בירושה של המנוח ולכן נדרש צו קיום צוואה, שמטרתו היא לתת לצוואה תוקף משפטי ורק לאחר קבלתו תחולק הירושה בין היורשים. הבקשה לקיום הצו היא בקשה המוגשת על ידי עורך דין ובשם כל היורשים הרשומים בצוואה לבית המשפט ולאישורו.

הדרך הפשוטה

כאמור, יש גם דרך קלה להגיש בקשה לצו קיום צוואה למעשה, היא ודאי קלה הרבה יותר משתיארתם לעצמכם! באפשרותכם להגיש את הבקשה דרך האינטרנט ובכך לחסוך מעצמכם את הצורך להקדיש את הזמן לפגישה עם עורך הדין המייצג אתכם  כדי להגיש את המסמכים הדרושים ולקבל את המידע.

איך זה נעשה?

ראשית, הגשת בקשה לצו קיום צוואה באינטרנט נעשית באתרים הייעודיים בלבד. באתר הנבחר תצטרכו להשאיר את הפרטים ולמלא את הטפסים הנדרשים. השלב הבא הוא המתנה לקבלת תגובה באמצעות הדואר האלקטרוני ולבסוף – קבלת האישור על ביצעו הפעולה וקבלת תגובת בית המשפט. חשוב לציין, שכדי להגיש את הבקשה אונליין, נדרשים פרטים של יורש אחד בלבד ולא את של כולם.