גישור עסקי – מה זה?

גישור עסקי זה תהליך משא ומתן בו שני צדדים עסקיים שתובעים אחד את השני נעזרים בעורך דין או שופט שיסייע להם להגיע להסכמה בנוגע לחילוקי הדעות המשפטיים בניהם. גישור מסוג זה יכול להתאים מאוד לשותפים עסקיים שיש בניהם סכסוך עסקי, בין שני מתחרים עסקיים או בין לקוח ובעל עסק או בעל עסק ועובד שלו לשעבר. תהליך הגישור נועד למנוע עומס מבתי המשפט וגם לכך שפתרון הסכסוך המשפטי יגיע מהר יותר ויהיה הוגן וצודק כלפי שני הצדדים – גם התובע וגם הנתבע.

גישור עסקי – למי זה יכול להתאים?

גישור עסקי יכול להתאים לכל מי שיש לו עסק וגם לכל מי שרוצה לתבוע עסק שהוא לקוח שלו או עסק שהוא עבד בו. אם אנחנו למשל רוצים לתבוע את השותף העסקי שלנו על כך שהוא לקח יותר הכנסות ממה שסיכמנו בחוזה העסקי בנינו, אנחנו יכולים לבחור לתבוע אותו ולהיות מוכנים לכך שהתביעה שלנו תגיע להליך גישור. הליכי גישור הם בדרך כלל קצרים יותר במשך הזמן שלהם מאשר הליכים שמתנהלים בבית המשפט.

גישור עסקי – למה זה עדיף על פני תביעה בבית משפט?

גישור עסקי עדיף על פני ניהול תביעה בבית המשפט. תהליך הגישור אצל מגשר עסקי הוא הרבה יותר קצר מאשר תהליך משפט שמתנהל בבית המשפט ויכול לפעמים אפילו לקחת עשרות שנים (אם מי מהצדדים מערער לערכאות משפטיות גבוהות יותר). כאשר אנחנו מגישים תביעה או כאשר תובעים אותנו, האינטרס העליון שלנו צריך להיות שהתביעה תסתיים כמה שיותר מהר.

בסופו של דבר הבחירה בהליך גישור לתביעה שהוגשה נגד העסק שלנו או בתביעה שאנחנו הגשנו נגד עסק כלשהוא יכולה להשתלם לנו מאוד מכל הבחינות ובמיוחד מבחינה כספית. מבחינה כספית כל דיון גישור או דיון בבית המשפט יכול לעלות לנו הרבה כסף בדמות שכר טרחה לעורכי הדין שלנו. כאשר אנחנו הולכים לנהל את התביעה שלנו בהליך גישור היא נמשכת פחות זמן ואז אנחנו גם צריכים לשלם על פחות שעות עבודה או שעות ייצוג לעורך הדין שלנו או עורכי הדין (במידה ויש לנו יותר מעורך דין אחד).