הכול על הטבות מס לתושב חוזר

הטבות מס לתושב חוזר

כאזרחים שבחרו לשוב משהות ארוכה בחו"ל, אתם זכרים להטבות מס לתושב חוזר. הגדרת החוק לתושב חוזר ברורה למדי, וניתנת לבדיקה, ובכדי ליהנות מהטבות אלו עליכם לבצע מספר פעולות פשוטות אך מדויקות, ומבלי להחסיר דבר. זכרו – משרד הקליטה, מס הכנסה, הביטוח הלאומי ושאר המשרדים לא ירדפו אחריכם בכדי להעניק לכם את זכויות היתר הללו. על אחריותכם כתושבים חוזרים לדרוש את המגיע לכם על פי חוק.

בכדי לקבל את הטבות המס על התושב החוזר לפנות לרשויות מבעוד מועד ולעדכן את הרשויות על כוונתו לשוב ארצה, וזאת בטפסים מסודרים באתרי הרשויות השונים. מעבר לכך, יש להיערך היטב, מראש ומבעוד מועד לפני שהגעתם בחזרה ארצה בכדי שתוכלו לממש את מלוא הזכויות וההטבות המגיעות לכם.

מהן הטבות המס לתושב חוזר?

חשוב לזכור כי הטבות המס לתושב החוזר עלולות להשתנות, ושינויים אלו נכנסים לתוקף מעת לעת. לכן עליכם לבדוק ולוודא מה מגיע לכם. במידה ושינוי משמעותי קיבל אישור וניתן תאריך לביצועו, הרי שלעיתים משתלם לשוב ארצה חודש או חודשיים מוקדם מן המתוכנן וליהנות מהטבות שלעיתים שוות אלפי ואף עשרות אלפי שקלים.

דוגמאות כלליות:

  1. רכשתם נכס בזמן שהותכם בחו"ל? רווחי ההון ממכירתו יהיו פטורים ממס (בהתאמה למקרה האישי שלכם!)
  2. הכנסות מניירות ערך שרכשתם תהיינה פטורות ממס לחמש שנים

יש לבדוק את הזכויות והטבות המס לתושב חוזר המגיעות לכם מול רשות המיסים, ורצוי במידת האפשר טרם שובכם לישראל.

מי זכאי להטבות מס לתושב חוזר?

הקריטריונים לתושב חוזר יציבים למדי וברורים למדי – תושבים שחזרו לישראל אחרי שהייה ארוכה של 6 שנים לפחות (ועד 10 שנים) – ברציפות. הרצף חיוני, אך גם אם הוא מקוטע עם ביקורים לארץ, לתקופות מוגדרות, הרי שעדיין מדובר בתושב חוזר. בנוסף ישנן הטבות המגיעות לתושבים חוזרים לאחר תקופה של למעלה מעשר שנים. 

שימו לב שהגדרות המדויקות לצורך הטבות מס לתושב החוזר נמצאות באתרים הרשמיים של הרשויות. בכדי לממש ולמצות את  מלוא זכויותיכם וההטבות במיסים המגיעות לכם כתושבים חוזרים מוטב להיעזר באנשי מקצוע, שיוודאו כי אתם מקבלים את מלוא ההטבות שמגיעות לכם.

לפרטים נוספים ליחצו – הטבות מס לתושב חוזר