מצבר עד הבית – מה חשוב להבין?

המצבר הוא מכשיר הממיר אנרגיה מכנית לאנרגיה חשמלית. זהו סוג של גנרטור חשמלי. מצבר עשוי משתי לוחות מתכת, העטופים בחוטי נחושת ומניחים במיכל מבודד מלא בחומצה גופרתית. שני לוחות המתכת בונים מטען כאשר אלקטרונים נעים דרך חוט הנחושת ויוצרים זרם חשמלי, שזורם מלוח אחד לשני. כשהאלקטרונים זורמים הלוך ושוב בין שני הלוחות, הם יוצרים סביבם שדה חשמלי, שפועל נגד כוחות אחרים שמנסים לדחוף אותם ממקומם (כגון כוח הכבידה). זה יוצר כמות קטנה של לחץ בתוך המיכל, שגדל ככל שיותר אלקטרונים זורמים דרך החוט. במאמר הבא נדבר על מצבר עד הבית.

מצבר עד הבית הוא סוג של ציוד המשמש בתהליך הפקת נפט וגז. הוא מותקן על ראש הבאר, והוא אחראי על איסוף נוזלים מהבאר. לציוד מסוג זה שני חלקים עיקריים: מיכל מצבר ומשאבה. מיכל המצבר אוסף נוזלים מהבאר, בעוד המשאבה מעבירה את הנוזלים הללו למתקן אגירה או ישירות למיכלים ביבשה.

בוחרים בדיוק במה שצריך

בחלק זה, נחקור את סוגי המצברים השונים וכיצד להשתמש בהם. מצבר הוא מכשיר המאחסן חשמל לשימוש מאוחר יותר. ניתן לאחסן את החשמל על סוללה או בצורה של אוויר דחוס או מים. מצברים משמשים בדרכים רבות, החל מהטענת מכוניות חשמליות ועד לספק כוח גיבוי לבתים ועסקים. הם יכולים לשמש גם לאחסון אנרגיה ממקורות לסירוגין כמו שמש ורוח, כך שניתן יהיה להשתמש בה בעת הצורך.

מצבר הוא מכשיר המשמש לאגירת אנרגיה ולאחר מכן לשחרר אותה בצורה מבוקרת. המצבר יכול לשמש לאחסון אנרגיה ממקורות מתחדשים לשימוש במועד מאוחר יותר. מצברים משמשים לעתים קרובות בשילוב עם פאנלים סולאריים, טורבינות רוח ומקורות מתח מתחדשים אחרים. כמו כן, יש סוגים שונים של מצבר עד הבית.

מצברים ניתן לסווג לשני סוגים:

– מצברים מסוג הספק פועם, המשמשים בעיקר לפרקי זמן קצרים

– מצברים מסוג אחסון המשמשים בעיקר לפרקי זמן ארוכים יותר

כעת כל אחד מכם מבין בכל הנוגע אל מצבר עד הבית הרבה יותר טוב. אז קחו זאת בחשבון בכל הנוגע אל קניית מצבר עד הבית. כך בוודאי תהיו מסופקים.