בדיקת רקע לשוכרים: כך תימנעו מסיבוכים מיותרים

בדיקת רקע לשוכרים

כל בעל נכס שמשכיר את הנכס שלו לאדם זר רוצה לדעת כי הנכס שלו בידיים טובות, שהמשכיר ישלם את השכירות בזמן ושלא ייווצרו אי אלו בעיות לאורך תקופת החוזה. זה נכון שלא חייבים להמשיך חוזה אם השוכר אינו עומד בתשלומים, אם ישנם בעיות קיצוניות או בעיות אחרות לא נעימות אך כדי להימנע ממצבים שכאלו מומלץ לעשות בדיקת רקע לשוכרים עוד בטרם חתימת החוזה עמם.

כולנו רוצים לחשוב שבעולם מתוקן אין נוכלים, אין שרלטנים ואין אנשים רעים. המציאות מלמדת אותנו שהם נמצאים וחשוב לבדוק את הדברים מבעוד מועד על מנת לא להימצא בסיטואציות שאנחנו לא מעוניינים להיות בהם. עם בדיקת רקע לשוכר אתם יכולים לקבל מידע חשוב שיכול להקל עליכם את הבחירה באדם שישהה בנכס שלכם לאורך זמן.

מה ניתן לגלות בבדיקת רקע לשוכרים?

  • בדיקת זהות – חשוב לבדוק לפני לחותמים חוזה עם מי אתם חותמים. ישנם לצערנו אנשים המתחזים לאנשים אחרים וההתמודדות איתם לאחר מכן סבוכה ולא נעימה. לכן חשוב לדעת שאתם חותמים עם האדם האמתי שעומד מולכם ולא עם מתחזה.
  • יכולת עמידה בתשלומים – אתם השקעתם בנכס שלכם ובחרתם להשכיר אותו ועל כך אתם דורשים את התשלום. אינכם מעוניינים להסתבך עם אדם שאינו יכול לעמוד בתשלום ההסכם, שיצבור מולכם חוב לשכר הדירה ושאתם תצטרכו להיות עם היד על הדופק כי הוא עומד בתשלומים. חשוב לעשות בדיקה של הכנסות השוכר ויכולותיו לשלם את שכר הדירה בכל חודש.
  • חובות והתחייבויות – צד נוסף שחשוב לבדוק בנושא הכלכלי הוא, האם יש לשוכר התחייבויות שלא שילם או חובות שהצטברו שעלולים לעכב אותו מלשלם לכם את שכר הדירה הקבוע החוזה.

בבדיקת רקע לשוכרים אתם יכולים לקבל הרבה מאוד מידע על האדם שמולו אתם מנהלים משא ומתן וכך להיות רגועים יותר כי אתם הולכים לקראת עסקה בטוחה ולא "חתול בשק" שתגלו עם הזמן אם הבחירה בשוכר הייתה טובה או שהוא לא עומד בתנאי החוזה.
זכרו, מדובר בנכס שלכם, ושכירות היא לרוב ארוכת טווח ולכן אתם רוצים להיות בטוחים כי אתם נותנים את המפתחות לאדם שישמור על הנכס שלכם וישלם לכם בזמן ויעמוד בתנאי החוזה.