חיפוי קירות – בשביל מה צריך את זה?

חיפוי קירות

מתלבטים אם לחפות את קירות הבית שלכם? כאן נסביר לכם בדיוק למה כדאי לכם ללכת על זה!

קצת על חיפוי קירות

המשמעות של חיפוי קירות היא ציפוי חיצוני שלהם בחומרים שונים ויש לכך שתי מטרות, עליהן נרחיב בהמשך. את החיפוי ניתן לעשות על קירות שונים בבית או על קיר בודד וניתן לחפות באופן מלא או חלקי, לפי בחירתכם. התמחור נעשה כמובן לפי החומר הנבחר ולפי השטח הנחוץ.

סיבות לחיפוי

הסיבה העיקרית והנפוצה ביותר לחפות קירות היא הסיבה הדקורטיבית. החיפוי נותן לקיר מראה מיוחד ומהווה אטרקציה דקורטיבית במרכז הבית. הסיבה השנייה והחשובה לא פחות היא המראה הנקי. הכוונה היא לכך, שקירות לבנים נוטים להתלכלך בקלות ובינינו, גם קירות צבועים. לעומת זאת, אם תבחרו חיפוי איכותי לקיר שלכם, תוכלו ליהנות ממראה נקי כל הזמן.

אופן החיפוי

חיפוי קירות מתבצע על ידי הדבקה של החומר הנבחר על הקיר בעזרת חומרי הדבקה ייעודיים. את תהליך החיפוי מומלץ לא לעשות לבד, אלא בעזרת אנשי מקצוע מנוסים. זאת, כדי שהמראה הסופי ייראה מדויק ומרשים וכך תוכלו ליהנות ממנו לאורך השנים הבאות.

אפשרויות חיפוי

כאמור, ישנו מגוון רחב של סוגי חומרים, אתם ניתן לחפות קירות. אם ניקח כדוגמה חיפוי קירות מעץ, הרי שישנם סוגים רבים של עצים, בהם ניתן להשתמש לשם מטרה זו והבחירה ביניהם נעשית בעיקר בהתאם לטעם האישי שלכם. כמו כן, ניתן לחפות קירות גם באמצעות למינציה ואז ניתן ליהנות ממראה שונה מהמראה של העץ וליצור מראה שונה ומיוחד.

תהליך הבחירה

התהליך המקדים של חיפוי קירות הוא התהליך העיקרי והוא מתחיל בהחלטה לבצע זאת. לאחר מכן, יש לבחור אילו קירות תרצו לחפות וכמה ואז יש להחליט האם לחפות קירות שלמים או חלקים מהם ואם תרצו לחפות רק באופן חלקי, אז איזה חלק של הקיר ובאיזו צורה. לאחר מכן יש לבחור את החומר לחיפוי ורק לאחר מכן את הגוון של החומר. כל זאת צריך להיעשות כמובן, בהתאמה לשאר המרכיבים של אותו חלל שהקיר מהווה חלק ממנו.