איך בוחרים מצלמות אבטחה לעסק?

מצלמות אבטחה לעסק

להקים ולתחזק עסק בישראל זה עניין לא פשוט, וישנם דברים קריטיים רבים לדאוג לגביהם; אחד מהם זה מצלמות אבטחה לעסק. כיום, מועטים מאוד העסקים שאין להם מצלמות אבטחה, ואת החשיבות של העניין אין צורך להסביר. מחפשים מצלמות אבטחה לעסק ומתבלבלים מכל המבחר שיש בשוק? הגעתם למקום הנכון.

מצלמות אבטחה לעסק – ממה מורכבת מערכת האבטחה?

הדבר הראשון שחשוב להבין לפני שבוחרים מצלמות אבטחה לעסק הוא ממה מורכבת מערכת האבטחה של העסק:

  • מצלמות – ישנם שני סוגים של מצלמות אבטחה לעסק: מצלמות אנאלוגיות באיכות HD ומצלמות דיגיטליות IP. המצלמות האנאלוגיות מספקות תמונה באיכות טובה, אך הן מושתתות על טכנולוגיה ישנה, ולכן הן זולות יותר ביחס למצלמות הדיגיטליות. המצלמות הדיגיטליות אמנם יקרות בפער די גבוה מן המצלמות האנאלוגיות, אך הן מספקות מגוון רחב של פיצ'רים כמו זיהוי פנים וחיות, זיהוי של תנועות חשודות, והפעלת האזעקה או שליחת הודעה לבעל העסק במידת הצורך. בדרך כלל עסק זקוק ל-5-6 מצלמות במעגל סגור.
  • מכשיר הקלטהמצלמות אבטחה לעסק מחוברות למכשיר ההקלטה אשר שומר את הסרטונים. למצלמות אנאלוגיות מתאים מכשיר הקלטה מסוג DVR ואילו למצלמות דיגיטליות מתאים מכשיר הקלטה מסוג NVR. עלות מכשיר ההקלטה מושפעת מאיכות התמונה שמגיעה מן המצלמות ולפי מס' המצלמות בעסק.
  • כבלים, חיבורים וספק כוח – אלו הם שמחברים את כל המערכת יחדיו, ומחירם נקבע לפי התשתית הקיימת בעסק ועלות ההתקנה שלהם.

מצלמות אבטחה לעסק – מחירים

המחיר נקבע בהתאם לסוג העסק שלכם – האם מדובר בעסק קטן או במשרד גדול? כפי שציינו קודם, החבילה הבסיסית ביותר לעסק היא בין 5-6 מצלמות במעגל סגור שמחירה נע בין 5000-6000 ₪ כולל התקנה, אך ללא תוספים.
סוג המצלמה גם הוא שקובע את המחיר, ומצלמות אנאלוגיות עולות כ-300-400 ₪ למצלמה בודדת, אך הן לא מספקות פיצ'רים שיש למצלמות דיגיטליות. מצלמות דיגיטליות נעות בטווח מחירים של בין 500-1000 ₪, תלוי באיכות הרזולוציה ובפיצ'רים שהן מספקות.
כמו כן, יש לזכור שגם ההתקנה עולה כסף.
חשבו עם עצמכם מה הם הצרכים של העסק שלכם, וכך תוכלו לבחור מצלמות אבטחה לעסק שיתאמו לצרכים שלכם.