מה כדאי לדעת לפני שלוקחים משכנתא? 

משכנתא

מתוך לא מעט צעדים מיוחדים ומרגשים שאנשים יכולים לעשות בחייהם, אין ספק שהרגע שבו מחליטים לרכוש דירה מרגש מאוד. עם זאת, מדובר גם על התחייבות כלכלית שלא לכולם קל לעמוד בה, שכן למען האמת, רוב האנשים צריכים לפנות אל הבנק ולבקש ממנו משכנתא לצורך רכישת הדירה. אם זה נשמע לכם מוכר ואם גם אתם עומדים לפנות לבנק למשכנתאות, אתם בוודאי תוהים מה נכון לעשות, איך זה עובד והאם בכלל יש סיכוי שתוכלו לקבל את המשכנתא שלה אתם זקוקים. תחום המשכנתאות אכן הפך להיות אינסופי ומורכב מאוד בשנים האחרונות שכן הימים שבהם זוג היה נכנס לבנק, מבקש משכנתא ויוצא, עברו חלפו להם. היום יש לא מעט אפשרויות ומסלולים, אז למה שלא תפנו אל יועצים מקצועיים שיוכלו לעזור לכם? 

כיצד ייעוץ משכנתא יוכל לסייע לכם? 

אתם תוהים מדוע לא כדאי לוותר על שירותי ייעוץ משכנתאות? כדאי שתדעו: הייעוץ הזה יוכל לעזור לכם לחסוך לא מעט כסף. בעזרת ייעוץ כזה תוכלו להבין איזה מסלולים יש היום וכך גם יהיה לכם קל יותר לבחור את מה שנכון לכם. בנוסף, בעזרת יועץ רציני מהתחום הזה תוכלו לתכנן את המשכנתא הנכונה לכם, תוך התייחסות לנתונים כמו: האם תרצו להגדיל את המשפחה בעתיד והאם צפויים לכם שינויים תעסוקתיים או לא. 

איזה סכום של הלוואה תוכלו לקבל? 

כמובן שעוד נתון משמעותי שישפיע על השאלה איזו דירה תוכלו לקנות, זו השאלה מה יהיה גובה המשכנתא שתוכלו לקבל מהבנק. חשוב להבין שזה תלוי בכמה גורמים משמעותיים, כמו לדוגמא: עם כמה הון עצמי תגיעו לבקש משכנתא ובעיקר – מה כושר ההחזר החודשי שלכם. לכן זה ברור לכל אחד הבנק יציע אופציה אחרת וסכום שונה בהתאם ליכולות של הלקוח. מה שבטוח זה שאם יש לכם את הסכום ההתחלתי הנדרש והאם אתם שואפים להיות בעלי נכס בישראל, לא כדאי שתדחו את העניין. פנו עוד היום לקבלת ייעוץ ובחרו את הבנק שממנו תרצו לקבל את ההלוואה הגדולה, כי אין טעם להתחיל עם העניין הזה רק עוד כמה שנים טובות ובינתיים לשלם שכ"ד.