פריסת עמדות טעינה לרכב חשמלי

פריסת עמדות טעינה לרכב חשמלי

הרכבים החשמליים נכנסו בתאוצה לישראל, בשקט בשקט, כפי שרק הם יודעים לנסוע. ועם הביקוש, מגיע ההיצע, אומנם בעיכוב ישראלי מוכר, אך עדיין – זה קורה, תהליך פריסת עמדות טעינה לרכב חשמלי מתבצע מזה זמן מה ברחבי ישראל, וניצניו מתחילים להראות במקומות שונים בארץ, מקומות שמבחינים בהם בעיקר הבעלים הגאים של רכב חשמלי.

אם אתם רק שוקלים כעת לעשות את המעבר המבורך, אז מעבר למילות ברכה, דעו לכם שאכן מדובר בהשקעה חכמה וחסכונית לטווח הארוך, עם חיסכון כלכלי משמעותי בהוצאות הדלק שלכם, אך דעו גם כי הפריסה של עמדות הטעינה עוד לא הושלמה. ובכל זאת, יש פתרונות פשוטים עד קלים מאוד, כפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם – שהרי גם לפני הפריסה שהחלה, בעלי רכבים חשמליים הסתובבו על כבישי הארץ עם בטריות טעונות לגמרי.

פריסת עמדות טעינה לרכב חשמלי בישראל של ימינו

פריסת עמדות טעינה לרכב חשמלי מתבצעת כיום במקומות מאוד ברורים:

  1. חניונים ציבוריים במקומות נבחרים
  2. חניונים ממשלתיים ושל משרדים ממשלתיים
  3. אזורי תעשייה והייטק
  4. קניונים ומרכזי קניות

הסיבה היא כמובן הביקוש הגבוה יותר שיש באזורים אלו למענה לצורך זה של הטענת רכבים חשמליים, ופריסת העמדות תלך ותתרחב עם העלייה בביקוש, בניסיון להקדים את התפרשות הרכבים על כבישי הארץ, בכדי לא ליצור מצב מביך בו פריסת העמדות לא שלמה ולרכבים אין פתרון.

נוהגים בלי תלות בפריסת עמדות טעינה לרכב חשמלי

אז מי שכבר התעוררה בו השאלה כיצד אותם אלפי נהגים מצליחים לנסוע ברכב החשמלי שלהם עד כה, כאשר פריסת העמדות לטעינת הרכבים הללו לא הושלמה?

ובכן, שוק ער ותוסס של עמדות טעינה פרטיות לרכבים חשמליים עוקף את הפריסה הארצית בסיבוב, ולא כל-כך בשקט כמו שהמנועים החשמליים יודעים. רבים מרוכשי הרכבים החשמליים לא ממתינים לתשתית הנדרשת, ופשוט רוכשים במחיר נוח מאוד מטען אישי, נייד או נייח, ומתקינים לעצמם מטען בבית ובמשרד, מבלי להיות תלויים כלל בפריסת עמדות טעינה לרכב חשמלי מטעם המדינה. מטענים אישיים אלו נותנים פיתרון מהיר ויעיל לכל בעל רכב חשמלי.